Mint a blogomon is látjátok, rajongok a mediterrán ételekért, ezen belül is az olasz konyha a mindenem, és mindig foglalkoztatott, hogyan kell elkészíteni a tradicionális olasz pizzát. Sajnos sokan csak a pizza hálózatok vastagtésztás termékeit ismerik, holott a pizza igazán egyszerű, vékony tésztás étel. Nápoly környékéről származik, és a szegény emberek eledele volt. A tradicionális pizza az olasz nemzeti trikolor színeit tükrözi: vörös a paradicsom, fehér a mozzarella, zöld pedig a bazsalikom színeiben pompázik.
Hogy a pizzakészítés utáni kíváncsiságomat kielégítsem egy fantasztikus estét tölthettem el főzőtársaimmal a Kuktaparty Főzőiskola Pizza cosa vuoi kurzusán.Tanítómesterünk Baranyai Gábor, a Giusto étterem szakácsa, avagy pizzaszakembere, már az elején megnyugtatott minket afelől, hogy nem is olyan nagy dolog otthon pizzát készíteni.
Persze Gábor sok hasznos tanácsa nélkül nehezebb lett volna. Itt is, mint minden ételnél, oda kell figyelni, a receptben leírt arányokra, utasításokra! De ez nem minden! Mindig vannak olyan mozdulatok, apró titkok, melyeket egy recept, könyv sem ír le. Addig kell gyúrni, amíg egészen homogén tésztát nem kapunk, a tésztának sima tapintásúnak kell lennie…stb. Csendben figyeltük, hallgattuk a sok pici titkot a tészta gyúrásával, dagasztásával, vagy pl. a kelesztéssel kapcsolatban. Figyelni kell az mozdulatait, ügyesen alkalmazni, és jól begyakorolni.
A pizza tészta dagasztásához kell erő rendesen, választhatjuk a gépi megoldást is, de sokkal jobb íze van a magunk által dagasztott tésztának, ezt tanúsíthatom! Megvagyunk a tészta dagasztásával, eztuán jön a kelesztés. Ez kb. két órát vesz igénybe. Időhiány miatt most egy kicsit csaltunk, ugyanis azt a tésztát használtuk, amit Ő már előre megkelesztett.
Tehát időben előre ugrottunk két órát, így a tészta nyújtásával folytattuk. Nyújtottunk kis rudacskákat a grissinihez, ezek nagyon gyorsan megsültek, közben két fajta dipet készítettünk, egy tonhalas majonézeset, valamint egy autentikus fűszeres paradicsomosat.
Előétel csipegetés után már jöhet is a pizza nyújtása, réteslisztet használtunk hozzá, két perc alatt kialakult a már pizza alakra hasonlító lapos tészta. Paradicsomos alapot készítettünk hámozott paradicsomból, amihez bazsalikomot, olívaolajat, oreganot, foghagymát, és persze sót, borsot adtunk, majd az egészet pürésítettük.
Ezután mindenki kedve szerint pakolhatta meg saját kis remekművét.
Születtek igazi művészi alkotások, többen voltunk, akik nem sajnáltak maguktól semmi finom feltétet sem. Gazdagon díszített szépségek lettek.
Volt, aki inkább maradt a kevesebb több elv mellett, és dekoratív díszítést készített.
Maximum fokozatra előmelegített sütőben, kb. 10 perc alatt ropogósra sütöttük.
Pizza tésztából még desszert is készülhet! Kisebb mennyiségű tésztából hosszúkás lapokat nyújtottunk, az egyik felére fahéjas porcukorral ízesített almagerezdeket halmozunk, majd félbehajtjuk, és alaposan lezárjuk a széleket. Sütőben ropogósra sütjük. Vanília öntettel tálaljuk, és porcukorral dekoráljuk.
Másnap vendégek jöttek hozzánk, így kedvem támadt újonnan szerzett tudásomat gyakorolni és kamatoztatni. Előételként egy kisebb mennyiséget csináltam, melyek ezúttal is rendkívül jól sikerültek, a vendégek elégedettek voltak. Hamarosan a recepteket is megnézhetitek itt a blogon.
Tetszett ez a bejegyzés? Megköszönöm, ha megosztod. :)
A bejegyzés alatti cikkajánlót is érdemes megnézned, mert hasonló témákat találsz ott is.
Kövesd Recept Guru Facebook oldalamat, ahol még több érdekességet találsz, így biztosan nem maradsz majd le semmiről :)
Instagram oldalamat pedig itt találod.