A hétvégén egyik kedvenc horgásztavunkra mentünk horgászni, mert ugye a férjem nagy horgász, én meg, ilyenkor, hogy lefoglaljam magam vállalom az ebéd elkészítését.
Viszonylag kevés cuccal települtünk ki, már ami a konyhai eszközöket illeti, ugyan horgászeszközökből is mindig csak a legszükségesebbeket visszük, mégis azt veszem észre, hogy a “csak a legszükségesebb eszközök köre” évről évre nő, és a rakomány felét nem is használjuk.
Képzelhetitek mi lenne, ha valami olyat is vinnénk, ami nem szükséges. Mindig eltervezem, hogy egyszer készítek egy képet erről. Talán majd legközelebb 🙂
Nos megérkeztünk a tóhoz, Jászberény mellett, Jásztelek településen lévő Eldorádó horgásztó, kis családias hangulatú tavacska, minden komforttal, amire szükség lehet.
Ez egy idilli kis hely, ahol elfelejti az ember a külvilágot. Belátom nem is kell ehhez olyan sok minden, csak egy kis zöld, néhány kedves állat, rögtön szebbnek tűnik minden.
Na a kedves állat dolog azért nem indult olyan gyorsan, mert Misi a hattyú elég “csípős” kedvében volt, és ugyan ez a csöpp kiscica, nagyon cukin futott felém, viszont a mamája annyira nem volt lelkes.
Cica mama fújásból rögtön dorombolásra váltott, miután megvendégeltem egy kis kacsamáj pástétomra és Misi is kedvesebb volt egy egész kornspitz elfogyasztása után.
Ebéd előkészítése:
Most volt az első alkalom, hogy saját magam csináltam a grillezéshez az előkészületeket, a faszén összekészítés, tűzgyújtás, miegymás. Bevallom kissé aggódtam, mert nem volt annyira erős a meleg, majd később ti is meglátjátok, hogy ez így volt jó, mert szép lassan sült meg, hihetetlenül porhanyós lett a hús. Jöhet az otthon szépen bepácolt husi, amit ugye már előző nap este elkészítettem.
Pác elkészítése: gyakorlatilag semmit se kell mérni és finomkodni, csupán egy erősebb original zacsiba beleöntök egy kevés (3 ek.) édes chilit, 2-3 ek. balzsamecetet, só, bors, egy kevés likőr, cherry, vagy ami van (kb. egy feles), 1 ek. méz, 3 gerezd fokhagyma összenyomva, 2 ek. mustár. Majd mehet bele a csirke, jó ha sikerül bőrös felsőcombot venni. Ki kell csontozni, amennyiben csontosat vettél. Tehát a pácba beleteszem a csirkét, összekötöm a zacskót, majd jó alaposan belemasszírozom a páclevet a húsba. Nincs vele más dolgunk, mint betesszük a hűtőbe, majd a hajnali induláskor ne felejtsd el elpakolni!
Köretek, saláták: maradék sajt, amit lehet grillezni, én juh gomolyát vittem, nagyon bejött. Paprika, paradicsom, lila hagyma, natúr joghurt, oregano, saláta, 1 citrom stb. Lehet mindent, ami van otthon.
A húst felteszem sülni, ha bőrös a csirke, akkor először a bőrös felével lefele kezdd. Nehéz megmondani, hogy mennyi idő kell neki, látni fogod, amikor már szépen kezd pirulni. Ha nem túl forró a parázs, akkor a rács mintázata szépen látszik a húson is.
Tipp: érdemes elforgatni egyszer 45 fokban, hogy kereszt rács mintázat is süljön a husikba. Az ilyen okosságok általában csak így itthon jutnak eszembe.
Amikor a hús jó már, akkor mehetnek a zöldségek, a paprikát 4-5 hosszanti csíkba vágd fel, a hagymát pedig grill tálcán, mert gerezdekre esik majd, amikor már kicsit megpuhult.
A sajtot vastagabb szeletekre vágom, és mehet a rácsra, közben a kifliket félbevágva szintén megpirítom, majd amikor a sajt már kicsit megpuhult, a kiflire teszem. Vigyázz, nehogy túlsüsd, és szétolvadjon.
A salátához a paradicsomokat és a salátát felvágom, a 2 dl joghurtba nyomok kb. negyed citrom levét és egy kevés fűszert, lehet friss petrezselyem, de egy szárított oregano is megteszi.
A salátára csorgatom a joghurtot, majd tálalom a finomságokat.
Voila, elkészült a remekmű:
Menjetek ki Ti is a szabadba, és grillezzetek valami finomat! 🙂
Tetszett ez a bejegyzés? Megköszönöm, ha megosztod. :)
A bejegyzés alatti cikkajánlót is érdemes megnézned, mert hasonló témákat találsz ott is.
Kövesd Recept Guru Facebook oldalamat, ahol még több érdekességet találsz, így biztosan nem maradsz majd le semmiről :)
Instagram oldalamat pedig itt találod.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: