Képviselőfánk kisokos – Tuti tippekkel, hogy elsőre is sikerüljön

Minden idők legbecsültebb sütije következik:

Mint azt egy korábbi beszámolómban olvashattátok bizony nekem se ment elsőre ez a képviselőfánk sütés, ami nem is annyira volt meglepő, miután jobban utána olvastam. Cukrászvizsgán félnek a tanulók a rettegett tételtől, vagyis a habkönnyű, natúr égetett tésztától, amibe a legtöbbször sárga krémet, majd tejszínhabot töltenek. Sok buktatója van, amikből elég, hacsak egyet nem kezelünk kellő gondossággal, máris nem úgy sikerül a művünk, mint szerettük volna.

Az édes krémeken kívül természetesen megtölthetjük sós krémekkel is, ahogy egy korábbi cikkemben is olvashattátok.

Egy kedves bloggertársam, aki mellesleg cukrász is (ahogy a blogján olvastam) oldalán megtaláltam  a nekem való receptet, végre valaki, aki tényleg hozzáértőként írt, itt olvashatjátok ti is az ő receptjét: csokipari – képviselőfánk receptje

Hozzávalók 1 nagyobb tepsihez:

200 ml víz, 200 ml olaj, 1 csipet só, 1 csipet cukor, 125 g liszt, 4 tojás

Krémhez: 500 g tej, 200 g eritrit, 1 csipet só, 1 vanília rúd, 60 g pudingpor, 4 db tojássárgája 

Elkészítése:

Az 1:1 arányú zsiradékot  és folyadékot a sóval, cukorral egy edényben  felforraljuk. A forrásban lévő keverékhez folyamatos keverés mellett hozzáadjuk a lisztet. További hevítés során a tésztát alaposan reszteljük, miközben fakanállal kevergetjük. Ügyeljünk arra, hogy az edény oldalára és aljára rá ne égjen.

Kiborítjuk egy tálba a tésztát, ha gond nélkül, egy tömbben esik a tálba, biztosan jól dolgoztunk.

Hagyjuk egy kicsit hűlni, amikor már nem forró a tészta, de még meleg, egyenként hozzákeverjük a tojásokat. Egy gyúrófejes robotgéppel dolgozom bele, de természetesen maradhatunk a klasszikus, fakanalas módszernél. Egy a fontos, hogy jól dolgozzuk ki, mielőtt hozzáadnánk a következőt. A tojások mennyisége függ nagyságuktól (körülbelül 50 g), a liszt minőségétől, a resztelés mértékétől, és attól, hogy keményebb vagy lágyabb tésztát szeretnénk. Mint a kép alatt is olvasható, egy keményebb tészta szerkezete lyukacsosabb, felülete repedezettebb.

A tésztát sima-vagy csillagcsöves nyomózsákkal alakítjuk, végül 200°C-os, sütőben kb. 10-12 percig sütjük.

Fény derült minden kis trükkre, amire oda kell figyelni:

A kisült tésztákat kiveszem a sütőből, hagyom hűlni, ne tegyük párás helyre, mert a fánkocskák visszapuhulnak és nem lesznek ropogósak.

Én a fánkok kisütése közben már elkészítettem a vaníliakrémet, így fogj hozzá:

A vanília rúd magjait kikaparom és a rúddal együtt a tej 2/3 részében megfőzöm, közben a maradék tejbe belekeverem az édesítőszert, a tojást és a pudingport is, majd folyamatos keverés mellett a meleg tejbe öntöm és krémmé főzöm. (a két rész összekeverése idejére a tűzről lehúzni, nehogy csomós legyen)

A krémet hagyom kicsit hűlni, majd hűtőben pihentetem, amíg teljesen le nem hűl, ekkor egy szitán az egész krémet áttöröm, majd egy jó adag tejszínhabbal fellazítom.

A krémet és a maradék tejszínhabot egy-egy habzsákba töltöm, majd a fánkok tetejét levágom és először a krémmel, majd a tejszínhabbal megtöltöm. (nálam a külön tejszínhab töltés most kimaradt, csak a krémet lazítottam fel vele)

 

Tetszett ez a bejegyzés? Megköszönöm, ha megosztod. :)

A bejegyzés alatti cikkajánlót is érdemes megnézned, mert hasonló témákat találsz ott is.

Kövesd Recept Guru Facebook oldalamat, ahol még több érdekességet találsz, így biztosan nem maradsz majd le semmiről :) 

Instagram oldalamat pedig itt találod. 

 

 

Tovább a blogra »