Újabb medvehagymás édesburgonya finomság készült. Nem tudom, hogy lehetne e még több kedvencemet belekombinálni egy ételbe, mert ez már a határokat feszegeti. Ezt a receptet is a korábban bemutatott új nudlikészítési technikámmal csináltam, mint legutóbb a mákos nudli, gyakorlatilag a tésztája is ugyanaz. Erre talán felkapja a fejét egy profi séf, hogy a magyar nudlinak és az olasz gnocchinak egyforma tésztát készítettem, ez benne van a pakliban. Szerintem a kettő lehet egy és ugyanaz, főleg, hogy már eleve édesburgonyás – zablisztes tésztáról van szó, ez így már eléggé távol áll az eredeti változattól. Édesburgonyával készült, mivel ha tehetem okos szénhidrátokat használok, a juhtúró nálam minden körülmények között jöhet, a medvehagyma meg a szezonalitása miatt nagyon jó. Szezonon kívül lehetne ez utóbbit mondjuk spenóttal pótolni, szerintem úgy is nagyon finom lenne.
Én egy kis adagot készítettem ebből és mivel rendkívül finom lett gyorsan el is fogyott, talán kicsit kevés is volt. Nektek egy normál adagot írok le. Próbáljátok ki addig, amíg tart a medvehagyma szezon!
Nudlihoz:
0,5 kg édesburgonya
200 g liszt (én teljes kiőrlésű zablisztet használtam)
1 tojás sárgája
1 ek vaj (zsírt, vagy olajat is lehet használni)
1 mokkás kanál só
Mártáshoz:
250 g juhtúró
100 ml tejszín
kb. 10 szál medvehagyma (persze több mindig lehet)
Elkészítése:
Az édesburgonyát sós vízben megfőzöm, majd hagyom hűlni, de még melegen meghámozom, majd összetöröm és összekeverem a tojással, a vajjal és a liszttel, sózom és habzsákba töltöm. Fém kinyomó cső nélkül, csak a textilhabzsákot használtam, a lyuk átmérője így nálam 2,5 cm volt, vagy használhatsz egyszer használatos műanyag tasakot is, ebben az esetben is kb. ilyen méretű lyukat vágj rá.
A korábbi nudli receptben leírtam a folyamatot, nos mivel ezt az ételt is akkor csináltam érthető, hogy ennek a szaggatásáról sincs fotó.
Szóval ez lenne a leírás: fogom azt a lábost, amiben a nudlikat ki fogom majd kifőzni és az edény két fülére szorosan cérnát kötök. Elkezdem a zsákból nyomni a tésztát, majd néhány cm-ként a cérnával elvágom. Azért ez így érthető nem? A műveletet úgy is csinálhatod, hogy cérna helyett egy késsel vágod el mindig a tésztát.
Pár perc alatt lobogó vízben megfőzöm a tésztát, majd egy másik lábosban alacsony fokozaton a tésztát folyamatos kevergetés mellett összeforgatom a juhtúróval és a tejszínt is hozzáadom, majd a végén a medvehagymát is hozzáadom. A medvehagymát már nem kell főzni, mert a meleg tészta miatt kicsit összeesik majd.
Tálaláskor egy kevés borsot frissen őröltem rá.
Megjegyzés: ahogy láthatod nagyon kevés só van a receptben, mert a juhtúró alapvetően sós, de ennek mértéke eltérhet, meg ízlés dolga ki hogyan szereti, így ha szükségesnek érzed tegyél még hozzá.
Tetszett ez a bejegyzés? Megköszönöm, ha megosztod. :)
A bejegyzés alatti cikkajánlót is érdemes megnézned, mert hasonló témákat találsz ott is.
Kövesd Recept Guru Facebook oldalamat, ahol még több érdekességet találsz, így biztosan nem maradsz majd le semmiről :)
Instagram oldalamat pedig itt találod.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: