Recept Guru

Üveges granola – Gasztroajándék ötlet

Imádom a granolát és azon vagyok, hogy mindenkivel megszerettessem a környezetemben, aki még nem szereti. Tibi például nem enne ilyesmit tízóraira, vagy uzsonnára, ahogyan én szoktam, Ő inkább csak csipeget belőle. Rájár a nagyobb gombócokra. 

Ez egy remek egészséges édességet alternatíva lehet, ja és még külön jó, hogy gyümölcsöt, vagy joghurtot is szoktunk enni mellé, így bátran adjuk ajándékba egy szép díszüvegbe csomagolva.

A múltkor csodás liofilizált vörösáfonyát sikerült vennem, így a finom mogyoró, dióélék és mandula mellé ebből az áfonyából is tettem, így lett ilyen izgalmasan színes.

Hozzávalók:

220 g apró szemű zabpehely

100 g cukornak megfelelő édesítőszer (én 25 g Inka Sweet Stevia 4x-et használtam)

4 tojás fehérje

4 evőkanál (48 g) zsiradék (én olívaolajat használtam, de lehet kókuszzsír, vagy vaj is)

2 evőkanál (20 g) natúr kakaópor

50-50 g mag vegyesen (paradió, makadám dió, mogyoró, mandula)

10 g liofilizált gyümölcs, én ezúttal vörös áfonyát használtam

Elkészítése:

A hozzávalókat összekeverem a granolához a magok kivételével, ezt később adom majd hozzá.

A masszát miután alaposan összekevertem 160 fokra előmelegített sütőbe teszem és 10 percig sütöm, majd átforgatom az egészet, ilyenkor keletkeznek a helyes kisebb -nagyobb gombóckák, ekkor a dióféléket is hozzáadom és még így sütöm 5 percig.  Ezzel a dió még illatosabb és aromásabb lesz, aki még fokozná ezt, akár az elején is hozzáadhatja.

Én szeretem ilyen rusztikusra hagyni, de akár szét is lehet törni az egészet, hogy apró darabos legyen.

Fontos, hogy amikor kiveszed a sütőből elképzelhető, hogy még egy kicsit puha, miután lehűlt ropogós lesz majd. Fontos, hogy teljesen száradjon ki, akkor lehet összekeverni a liofilizált gyümölcsökkel. Ez azért fontos, mert nem szabad, hogy a gyümölcsök nedvességet szívjanak magukba, mert akkor egyrészt nem lesznek olyan finomak, másrészt meg is romolhat az összeállított finomságunk.

Mutatós üvegbe csomagolva villámgyors gasztroajándék kerekedhet belőle.

Gesztenyelekvár – Gasztroajándék

A legutóbbi befőzős cikkben a narancslekvárról áradoztam, most pedig folytatom egyrészt a befőzést, másrészt az áradozást, ugyanis ezúttal a gesztenye van a listámon.
Igen, a gesztenyéből is lehet lekvárt készíteni, persze nem olyan lesz, mint amit a lekvár alatt hagyományosan értünk. Egy egészen különleges dologról van szó, gesztenyerajongóknak pedig kötelező kipróbálni. Lehet készíteni kizárólag sült gesztenyéből, esetleg némileg natúr gesztenyemasszával vegyítve. Amennyiben esetleg nem tudsz friss gesztenyét venni, vagy nem szeretnél a gesztenye sütésével és pucolásával bajlódni, akkor elkészíthető kizárólag masszából is. Ebben az esetben fokozottan figyelj, hogy magas gesztenye tartalmú masszát használj.

Hozzávalók (3 közepes méretű üveg lett belőle):

500 g friss gesztenye

 250 g natúr gesztenyemassza

250 g cukor, vagy annak megfelelő édesítőszer (én 60 g Inks Sweet Stevia 4x-et használtam)

1 tk citromlé

2,5 ek sötét rum

víz, annyi, amennyi ellepi a gesztenyét

1/2 rúd vaníliarúd kikapart magjai

Elkészítése:

Gesztenye előkészítése: a gesztenyét be kell metszeni, erre két lehetőség van x alakban, vagy egy vágás keresztirányban. Az később tudatosult, hogy az egyirányú bevágás talán egyszerűbb lett volna, valamint arra kell még figyelni, hogy csak a külső kemény héjat vágd be, az alatta lévő hártyát már ne.
Ezután kb 2 órára beáztatom annyi vízbe, amennyi pont ellepi. Ez azért kell, hogy sütés után a gesztenye finom puha legyen. Áztatás közben amennyiben van olyan szem, amelyik feljön a víz tetejére, azt sajnos ki kell dobni, mert akkor romlott.

Gesztenye sütése: 200 fokra előmelegített sütőben 20 percig sütöttem, majd megrázogattam és még 3 percig sütöttem. Nálam most derült ki, hogy a sütő túlsütötte, így a képen nem az a szép klasszikus sárga színű a gesztenye bél, de azért így is nagyon finom lett. Nem a hőmérséklettel és az idővel volt gond, mert már sokszor készítettem így gesztenyét, a sütő rendetlenkedik.

Amikor megsült a gesztenye, még melegen megpucolom, majd mehet hozzá a gesztenyemassza, (amennyiben szeretnél) végül a vanília, a rum és az édesítés is. Az egészet felöntöm annyi vízzel, amennyi pont ellepi. Így főzöm kb. 15 percet, majd botmixerrel pürésítem. Most érdemes megkóstolni és esetleg még ízesíteni, amennyiben szükségesnek érzed.

Végül tiszta üvegekbe adagolom, majd fejjel lefele fordítom pár percig, végül mehet a dunsztba. Az a fontos, hogy stabil, meleg hőmérsékletű helyen és így hűljön ki.

Öko ajándékötletek – Vigyázz, nem tudsz majd ellenállni!

Még valami apróságot keresel, vagy esetleg egy öko barátodnak nézegetsz meglepetést? A most következő összeállításban remek megoldásokat mutatok. Többet már én is személyesen is kipróbáltam, írtam is róluk a blogon, amelyiket pedig még nem, azokat is szeretném majd tesztelni. Lássuk hát melyek lettek nálam a legjobb öko ajándékok.

Cibi újraszalvéta

Ha méhviaszos kendőről, újratasakról, vagy újraszalvétáról beszélünk, akkor a CIBI neve már biztosan számodra sem újdonság, hiszen a mutatós, jópofa mintázatú szalvéták és tasakok remek szolgálatot tesznek a mindennapokban, amikor az uzsonnánkat csomagoljuk el, vagy túrázáshoz szeretnénk a szendvicseket élelmiszerbiztos, hulladékmentes megoldással becsomagolni. Ez a cuki jegesmedve mintás szett egy idei újdonság. Nézelődéshez és rendeléshez kattints ide.

Zero Hero

ZeroHero termékek öko hősöknek. Viccet félretéve ezek a cuccok annyira menőek, hogy nem csak öko rajongóknak adnám, hanem azoknak is, akik még nem azok. A szívószál például remek ajándék a bulikirályoknak, hiszen egy koktél, vagy üdítő elfogyasztása kb. 20 perc, míg egy szívószál lebomlása kb. 500 év. Nem fogod elhinni, de ki van maxolva a téma, ugyanis szívószál mosó mini kefét is lehet kapni, hiszen valahogyan el is kell tisztítani a szívószálunkat. Egy fából készült kanál és villa páros szintén jól mutathat akár egy túra, vagy kempingfelszerelésben is.
Na és a legmenőbbek ezek a kulacsok, üvegből, vagy fémből készülnek, annyira szépek, hogy szinte kötelező a listánkra tenni egyet. Végül pedig a sokszor felhasználható bevásárlószatyor szinte már kötelező kelléke egy öko-barát eszközeinek. Nézz körül, amennyiben megtetszettek. Ja és megjegyzem, ezek csak a konyhai cuccok voltak, ezen kívül is még sok jó dolgot találsz.

Casus grill szett

Grillezni kint a szabadban úgy, hogy csak lebomló anyagokat hagyunk magunk mögött? Ugye milyen jól hangzik?
A Casus grill szett szerkezete papírból van, a grill rácsok bambuszpálcikából, a szén korongok aktív szénből, a világos kő pedig lávakőből van.
Remekül szigetel, annyira, hogy akár a szabadban az asztalra is tehető a szett, mutatok pár élményt ezzel kapcsolatban. Amennyiben többet szeretnél megtudni erről, akkor kattints ide.

Salátázó – Mikrozöldek

Mindenki szeret friss zöldet enni ugye? A saját termesztésű zöldségre nem mindenkinek van lehetősége, például én se tudok sajnos paradicsomot és paprikát nevelni a 2. emeleti lakásban, meg nem is vagyok túl tehetséges a témában az is kiderült, mert még bazsalikomot se sikerült ültetnem. Na de mikrozöldet mindenki tud ültetni, mert annyira egyszerű, hogy nem lehet elrontani. Ha ezzel lepnéd meg egy barátodat, vagy családtagodat, akkor garantáltan élményt adsz neki, hiszen az egész folyamat annyira izgalmas, a magok elültetése, majd megjelennek a csírák, aztán hipp-hopp előbújnak a kis zöld növénykék. Webshopon tudod megrendelni innen, ahol még sok hasznos infot is olvashatsz. Extra ajándék tőlem, hogy a RECEPTGURU10 kóddal 10 % kedvezménnyel rendelheted meg. Én itt írtam erről bővebben.

Zümi Méhészet

A Zümi családi méhészetben több generáció óta száll tovább a méhészkedés tudománya. A Pannonhalmán működő kis családi vállalkozás organikus termékeket állít elő. Vegyszermentesen készíti a mézeket, valamint a többi lekvárt, aszalványokat és további finomságokat. Nézz körül és szerezz be valami különlegeset. Nézelődéshez kattints ide.

Narancslekvár, az új szerelem – Gasztroajándék tipp

El voltam ájulva magamtól, amikor életemben először baracklekvárt készítettem, aztán ezt követte az eper. Az idei egyik őszi újdonság pedig a fahéjas szilvalekvár volt, amit Anyu tavalyi ötlete után csináltam. Teljes a rajongás, Tibi elélne rajta élete végéig. Na de megint kitaláltam valamit és minden jel arra mutat, hogy ez az idei új szerelem, na nem az elkészítése, mert az kicsit macerás, hanem az az ízorgia, ami akkor ér, ha megkóstolom. Ez pedig nem más, mint a narancslekvár. Nagyon – nagyon finom. A szükséges alapanyag beszerzésére egy különleges lelőhelyem volt, ugyanis a sógorom nyitott egy zöldség-gyümölcs kereskedést. Milyen menő már, hogy családon belül megoldjuk a finom friss zöldség és gyümölcs beszerzést. Zoli, a sógorom szerzett be kezeletlen narancsot is. Sajnos nem könnyű találni, így külön öröm, hogy most sikerült.

Miért is fontos ez olyan sütemények, ételek esetében, amikor a narancs, vagy a citrom héját is felhasználjuk? 

A citrusféléket egy viaszos réteggel látják el általában, hogy a minőségüket tovább megőrizzék. Ezt viszont nem lehet lemosni, így amikor a sütibe a héját belereszeljük, akkor megennénk ezt a réteget.  Egy klasszikus narancslekvárnál a gyümölcs héja is belekerül, mert úgy az igazi, ilyen esetekben van ennek igazán jelentősége. Sokszor ettem már narancslekvárt híres márkáktól, azt az ízt szerettem volna én is elérni.

 
Megérkezett a narancsszállítmány, neki is láttam a felhasználásnak. A narancsokat megmosom, majd néhánynak a héját lehámozom én ehhez a citrus hámozót használtam, a lenti képen láthatod, ennek a szerkezetnek több funkciója is van, én most a sok vékony csíkocskát eredményező hámozórészét használtam.

Hozzávalók:

5 kg narancsot használtam fel, ebből 3 kg narancsfilé lett)

4 narancs héja

2 citrom leve

18 g  gyümölcs pektin

édesítés – én Inka Sweet Stevia 4x-et használtam, mivel nagyon finom édes volt a narancs, így elég volt 125 g hozzá 

Ezt követően jött a munka nehezebb része, amikor a narancs héját egy késsel levágom, majd a hártyák közül kivágom a gyümölcshúst. És ezt a teljes mennyiségnél megcsinálom. Mehet a gyümölcshús egy nagyobb lábosba. A pektint és az édesítőt elkeverem, majd egy kisebb mennyiségű lekvárral csomómentesen elkeverem, utána hozzáadom a teljes mennyiséghez és összeforralom. 
Az elején érdemes a lábost lemérni, hogy ne a végén kelljen a naranccsal teli lábossal egyensúlyozni a mérlegen. Néhány recept külön írja, hogy néhány narancsnak nyomjuk ki a levét, azonban az én narancsaim elég levesesek voltak, így erre már nem volt szükség. Összeforralom, míg besűrűsödik egy kicsit, majd mehetnek is az üvegekbe.

Mindennek együtt nekem 3 óra volt, míg elkészültem. Ebből 2 óra volt a narancsfilézése.

Ennél szuperebb gasztroajándékot nem is tudnék elképzelni, szerintem szuper ajándék. Próbáljátok ki ti is.

Szuper orange curd recept- Gasztroajándék tipp!

Ki mire gondol, ha azt mondom lemon curd? Talán hallottatok már róla, ez egy angol citrom krém, amit már én is készítettem és itt írtam róla a blogon. Sütibe, linzerbe tölthető, vagy akár kekszet is lehet mártogatni bele. Na és ha azt mondom orange curd? Természetesen ugyanennek a narancsos verziójáról van szó. Számtalan módon használható fel, tortakrémként, piskótatekercsbe, vagy akár nassolhatunk belőle időnként egy kis kanállal is.

Most bemutatom úgy, hogy akár egy szép üvegbe csomagolva remek gasztroajándék is lehet belőle, biztosan örömet szerzünk vele.

Ennek a citromos verzióját korábban már elkészítettem eritrit édesítőszerrel, ami nagyon finom lett ugyan, csak egy hibája van, ez az édesítőszer kristályosodik. Nincs semmi baja, ez az eritrit egyik alaptulajdonsága, mint megtudtam egy élelmiszermérnök ismerősömtől.

Most, hogy 3 év kihagyás után újra elkészítettem Inka Sweet Stevia 4x édesítővel csináltam. Teljesen jól működik, tekintve, hogy ez az édesítőszer sztívia alapú és egy minimális glükózzal van hígítva.

Ettől nem kell megijednie még a cukorbetegeknek sem, mert nem emeli meg a vércukorszintet.

A lenti recepthez most első alkalommal egy videó is tartozik, ugyanis a Feleség. Anya. Nő vloggerei is elkészítették, amit az alábbi linkre, vagy a képre kattintva nézhetsz meg.

Hozzávalók:

4 db narancs (kezeletlen héjú narancsot vásároljunk)

100 g vaj

300 g cukor, vagy annak megfelelő édesítőszer (nálam 75 g Inka Sweet Stevia 4x édesítőszer)

5 db m-es méretű egész tojás

Szükséges eszközök: 1 fém lábos, 1 acél keverő tál, 1 kézi habverő, 1 szűrő, üveg a csomagoláshoz

Elkészítése:

A narancsok héját lereszelem, majd a levét kinyomom és a vajjal és az édesítővel elkeverem és vízgőz felett elkezdem melegíteni, közben kevergetem, amíg az édesítő el nem olvad.

A vízgőz felett való főzés: egy lábosban vizet forralok, annyit, hogy a fém keverő tál ne érjen bele a vízbe. Keverés közben már nem kell, hogy forrjon a víz.

Hozzáadom a tojásokat egyesével és folyamatosan keverem, kb. 12-15 percig, amíg krémmé sűrűsödik. Ez a része kicsit időigényes, viszont fontos a keverés, mert így lesz szép homogén a krém. Legalább annyira sűrítsétek, mint ahogy a videóban látszik, de lehet akár még egy kicsit tovább is sűríteni. 

A krémet egy szűrőn átszűrtem, hogy a narancshéjat kiszedjem.

Ezt követően kis üvegekbe töltöm és lezárom, 5 percre fejjel lefele fordítom, majd dunsztba teszem, mintha lekvárt készítenék.

Én a normál hűtőtáskát szoktam erre használni, ebben hagyom kb. 24 órán át. Persze lehet a klasszikus módon meleg párnák és takarók közé tenni ugyanilyen módon. Ennek az a célja, hogy lassan hűljön le, ezáltal csíramentessé váljon és tovább megőrizze a fogyaszthatóságát.

6-8 hétig biztonságosan eltárolható, ennél hosszabb ideig sosem maradt meg nálunk. 🙂

5 szuper gasztro ajándék tipp – Mindenkinek megtalálod

Manapság egyre nagyobb kihívást jelent valami egyedi, de egészséges, esetleg különleges ajándékkal meglepni szeretteinket! Én személy szerint szeretek gasztroajándékkal készülni, esetleg egy karácsonyi ajándék mellé meglepetésként még egy kis finomságot is adni. Most összegyűjtöttem pár remek alternatívát erre, szemezgessetek bellőlük, nem fogtok tudni betelni olyan szépek és gusztusosak és természetesen mind jó minőségű, így biztosan örömet szerezhettek majd vele.

Amikor ezt a tematikát kitaláltam és utána néztem, hogy milyen ötleteket gyűjtsek össze nem is gondoltam volna, hogy ennyi szuper dolgot fogok találni és még biztosan sok jó ötlet létezik, de ebbe a cikkbe nem fért most több.

Csíz Sajtműhely

Sajtot adni ajándékba? Bizony ám, a Csíz Sajtműhely sajtjaival erre is van lehetőség, hiszena képen is látható díszdobozok tényleg gyönyörűek! A csomagolások letisztulsága és natúr jellege a termékek nemes összetételét és kézművességét is jelzi. A valódi tejből, kézzel készített sajtok és sajtkülönlegességek között az alábbi oldalon nézelődhetsz. www.csizsajtmuhely.hu

Neked Terem

A Neked Terem csapatának célja a minőségi termelői alapanyagokat eljuttatni a vásárlókhoz. Egy kénylemes megoldás arra, hogy a fogyasztókhoz a lehető legjobb minőségű élelmiszer alapanyagok a lehető legrövidebb úton és legkevesebb csomagolással eljussanak. Ebben a válogatásba természetesen nem azért ajánlom, hogy majd burgonyát, vagy hagymát vásárolj ajándékba, hanem a koncepció része az is, hogy akinek az év folyamán fontosak a fenti elvek, azok az ünnepekre is vásárolhassanak ilyen jó minőségű termékeket. A választékban található cukormentes ajándékcsomagédes meglepetések, amiben az apró sütitől kezdve a bejgliig sok finomság beszerezhető. Akkor sincs gond, ha nem tudjuk, hogy mit adnánk, mert ajándékutalványt is választhatunk.

MiLeRose

A MiLeRose ajándékösszeállításokban elismert, nagy márkák prémium gourmet ínyencségei, valamint érdekes ajándék kiegészítői találhatóak meg. Ezen kívül néhány hölgyeknek kínált csomagban még kozmetikai termékek is vannak, hiszen lelkünket egy finom pezsgő, kínai zöld tea különlegesség és csokoládé, majd egy természetes illóolajokkal kézzel készített illatgyertya, fürdőbomba és arcmaszk is található. Az úraknak ajánlott dobozokban finom borok, csokoládék, esetleg szalámi és kávé is található. A kínálatot itt és itt tudod megnézni.

Feldobox – Ajándékozz ehető élményt!

Erről az élményről már írtam itt a blogon nem is olyan régen, itt találod a bejegyzést. Ezzel a gasztro voucherrel számos étterem, cukrászda, vagy például borkóstolás ajánlatai közül lehet választani. Tökéletes választás ajándékba, mert a felhasználhatósági idő hosszú, az ajándékozott választ, így az időpontot és azt hogy hova szeretne menni Ő döntheti el. A lehetséges csomagokat pedig itt találod meg.

Seedbonbon – Ajándék a kedvenceknek is!

Végezetül ne feledkezzünk meg kedvenceinkről sem, őket is megajándékozhatjuk valami finomsággal. Egy újdonságot mutatok, az egészséges rágcsálnivalót, amit házikedvenceknek találtak ki. A cicáknak a Cicafű magbonbont ajánlom, kutyusoknak, pláne vizslabarátoknak a Vizslabarát kutyacsemegét. A magokat el kell ültetni. Néhány nap múlva kicsíráznak a magok, majd kinő a fű és már ehetik is a kedvencek. Itt találsz róla bővebb információt.

Az ajánlatokat saját magam állítottam össze, szponzoráció mentes.

Ajándékozz ehető élményt!!! – A tuti befutó meglepetés

Szeretünk otthon enni, és legalább annyira szeretünk nem otthon enni is. Amikor ugyanis az ember otthon eszik, mondjuk szűk körben, akkor az egy kényelmes, megszokott szokások szerint történik, amikor pedig vendégek jönnek az is jó, hiszen az ember készül és várja őket.

Mégis ezek ellenére szeretek vendégségbe menni, meg persze étterembe is, ez utóbbin belül is lehet ez egy Duna-parti kellemes sétával összekötött halsütödés látogatás, vagy egy belvárosi különlegesebb hely. Egy szóval megállapíthatom, hogy szeretünk jókat enni, akárhol is legyen az. 

Na és itt van a kérdés, hogy az ember hogyan tudja tartani a diétáját mondjuk ennyi evés közepette, a válasz: némi kompromisszummal. Az ember a hét folyamán tartja az előírt diétáját, mellette követi az előírt rendszeres mozgást, akkor egy vasárnapi ebéd beleférhet akár úgy is, hogy az nem teljes kiőrlésű gabonákkal történik, ne adj isten a kis adag desszertbe némi cukor is van, melyből persze én csak 2 falattal kóstoltam. Persze nem bíztatok senkit arra, hogy megszegje a diétáját, ezt mindenkinek saját magának kell eldönteni, nekem viszont ez bevált így. Mivel ezen a blogon én diétás, cukormentes és teljes kiőrlésű, lassan felszívódó szénhidrátokkal készített recepteket osztok meg, ezt a kis kitérőt fontosnak gondoltam.

Visszatérve az étterem választásra, az eddigieken túl külön élmény, amikor valami különlegességet, újdonságot próbálhatok ki. Ezért is örültem amikor lehetőséget kaptam kipróbálni a Feldobox Kóstoló csomagot. A Feldobox gasztro utalványok lényege, hogy ajándéknak találták ki. Ezt többnyire nem magának veszi az ember, hiszen akkor elmegy egy adott étterembe, hanem inkább ajándékba adjuk olyan barátunknak, vagy családtagunknak, akiről tudjuk, hogy érdeklődik a gasztronómia, étkezés iránt, szeret kipróbálni új helyeket.

Sokáig felhasználható és sok program, étterem kínálatából lehet választani. A mi esetünkben 70 szuper étterem, cukrászda vagy borászat ajánlata közül kellett megtalálnunk a számunkra legjobbat.  A csomagban szereplő katalógusban részletes leírás van, azzal, hogy az utalvány pontosan mire vonatkozik. 

Sokat válogattunk, végül egy thai éttermet választottunk, a Sawasdee Thai Éttermet, mert valami különlegességre vágytunk, ami nem a megszokott hétköznapi ízvilág.

Vasárnapra foglaltunk ebédre asztalt, így ez a nap tényleg pihenéssel telt.

Az étteremben minden ugyanúgy megy, mint bármely más éttermi fogyasztás esetén, annyi apró eltéréssel, hogy a érkezéskor jeleztük, hogy utalvánnyal szeretnénk majd fizetni. 

Az utalvány leírása szerint 2 fő részére választhatunk egy-egy salátát/főételt és desszertet. Tekintve, hogy annyira nagyon nem vagyunk édesszájúak, úgy döntöttünk, hogy kettőnknek elég lesz egy desszert, ezért a másik desszert helyett inkább egy előételt kértünk. Amúgy is imádom az előételeket, mert azokban általában érdekes kis falatkák vannak. Ezt rugalmasan kezelte az étterem, ez már egy jó pont nekik. És persze az előétel és leves mindig előbb elkészül, mint a főétel, így kellemes beszélgetés mellett elcsipegettük a képen található csirkehúsos tavaszi tekercset. 

Majd megérkezett a pad thai garnélás tésztám, valami szuper, sok roppanós babcsírával, valamint a másik főételünk, a csípős marhahús rizzsel is nagyon finom volt. Csak a húsból kóstoltam egy kicsit, mert én nem szoktam bírni az ilyen durván csípős dolgokat. Mindenesetre mindenki elégedett volt.

Desszertnek pedig a ragacsos kókusztejberizst néztem ki mangóval. Hát erre nem találok szavakat. Ilyen finom rizst és a kókusztejszín a tetején és a mangó szuper édes volt.

Elégedetten és tele pocakkal távoztunk. Na meg persze az én főételem felével, mert ez a mennyiség meghaladta a kapacitásaimat, másnap melegítve is szuper volt.

Szóval amennyiben gasztro ajándékban gondolkoztok, akkor ezt a megoldást bátran válaszd.
Többet ér, mint egy 20-dik pulóver, ami megint csak a szekrényben fog állni.

Köszönet a Feldoboxnak a támogatásért, hogy kipróbálhattam ezt a lehetőséget.

A csokoládék “krémje” – Hozzáadott cukor nélkül

Közelednek az ünnepek, így körbenéztem egy kicsit, hogy milyen cukormentes bonbonok, finom csokik vannak a kínálatban, természetesen volt, amit már ismertem, viszont meglepődtem, hogy több olyan újdonságot is találtam, amiket nagyon megkedveltem. Nektek is bátran ajánlom kipróbálásra, vagy vigyétek ajándékba, mert a siker garantált. Szóval jöjjön a hozzáadott cukor nélkül készült desszert kínálat krémje. Előre leszögezném, hogy nem tudtam mindent beletenni ebbe az ajánlóba, azokat válogattam össze, melyek számomra valamilyen szempontból különlegesek.

Először is legyen egy kis játék, az a feladat, hogy ki kellene találni, hogy milyen finomságok vannak a képen. Nem ér csalni és előre meglesni a megoldást 🙂

Gyerekkorom egyik kedvence volt a tenger gyümölcsei alakú, nugátkrémmel töltött csokoládé. Éveken át kaptam születésnapra, névnapra. Imádtuk. Aztán a cukormentes élettel kiesett a repertoáromból ez a desszert egészen mostanáig, amikor találtam erre egy alternatívát. A Cavalier híres csokoládé márka úgy gondolta elkészíti a tenger világa pralinét édesítőszerrel, diétabarát verzióban. Még a részletekre is ügyelt, ugyanis az édesítőszereknek eritritet és sztíviát használt. A belső töltelékről annyit, hogy a Cavalier-ben bízhatunk, valóban törökmogyoróból készült. Gratula neki érte, engem megnyert. A nugátokról röviden annyit, hogy két fő alapanyaga van az őrölt pörkölt mag és a kakaóvaj, ami nem így épül fel az ennek csak az árnyéka. A finomságot a cukormenteswebaruhaz oldalról megrendelve tudod beszerezni. (125 g, 1550 Ft)

Az étcsokoládét sokáig nem annyira kedveltem, míg aztán egyre többet olvastam arról, hogy igazából a magas kakaótartalmú csokoládéban valódi értékes tápanyagok vannak. A csokoládéval úgy kell bánni, ahogy azt megérdemli, felhasználáskor olvasztás után temperáljuk, ami egy lassú hűtést jelent. 

A kedvencem a jó minőségű csokoládé ismérvei, ez alapján a csokoládé fogyasztása egy szeánsznak is felfogható:

  • kellemes, csokoládés, kakaós illata van
  • hallható roppanással törik, ugyanis készítésekor tökéletesen temperálták
  • a szájban lágyan elolvad – Figyelem, nem rágjuk össze a táblacsokoládét, hanem hagyjuk, hogy a szánkban szépen szétolvadjon.

Amennyiben a csokoládét te is ilyen élvezettel kóstolgatod élvezni fogod a ChocoMe táblacsokit, ugyanis már édesítőszerrel készült változata is van. Ez a márka a különleges és látványos megjelenésével vált ismertté itthon, ennél azonban sokkal több van ebben a csokiban, ugyanis maga a csokoládé egy egyedi ízprofil szerint készül a cégnek. A válogatott kakaóbab szemekből, 100% tisztaságú kakaóvajból, bourbon vaníliával fűszerezve készül. 

A csokoládé táblákra olajos magok, fűszerek és liofilizált gyümölcsök kerülnek. A liofilizálás egy különleges eljárás, fagyasztva szárítás, aminek eredményeként a gyümölcs nedvességtartalma elpárolog. Azt mindenki tudja, aki figyeli a ch értékeket, hogy ez az eljárás sokkal diéta barátabb, mint pl az aszalás. Felhasznált édesítőszer: maltit

A különféle változatokat több üzletben is megtalálod, de legkönnyebben és gyorsabban közvetlenül a ChocoMe webshopból rendelheted meg. (50 g, 1290 Ft)

Ha édességről és cukormentes diétáról beszélünk sokunk számára fájdalmas az a tény, hogy a marcipán két fő összetevője a mandula és a cukor. A mandulával nem is lenne gond, sőt, külön javasolt és értékes olajos magról van szó. Viszont a legjobb minőségű marcipánnak is csak a fele lehet mandula, ebből következik, hogy kb. a másik fele akkor cukor. Na erre lépett a legnagyobb hazai marcipángyártó és megalkotta a hozzáadott cukor nélkül készített marcipánt – szerencsére már évek óta fogyaszthatjuk.

Ebben az esetben a többféle édesítőszerből egy olyan kombinációt kellett megtalálni, ami nem csak az édesítő funkciót látja el, hanem a cukrot, mint fizikai összetevőt is helyettesíti. Ennek köszönhető, hogy a sztívia, eritrit és a szukralóz édesítőszereknek egy különleges kombinációja található meg a desszertben. A marcipánt szív alakúra formázzák, majd prémium belga csokoládéval mártják. 

Ez aztán a királyság, hiszen kedvencünket így már diétabarát verzióban is fogyaszthatjuk,
Mi is lehetne ennél jobb ajándék egy marcipánrajongó barátunknak, aki nem fogyaszt cukrot? Megtalálod hipermarketekben, a Szamos üzletekben, vagy megrendelheted közvetlenül a webshopból is. (130 g, 2300 Ft; 50 g, 1190 Ft)

A Stühmer mogyorókrém töltelékről órákat tudnék beszélni, valami frenetikus mennyire finom. Említettem, hogy már évek óta inkább étcsoki párti vagyok, de azért néha kivételt teszek mondjuk egy ilyen Stühmer finomság miatt. Felhasznált édesítőszer: maltit
Beszerezheted a Stühmer márkaboltban, a webshopon, valamint országosan még számos helyen. (790 Ft, 60 g) 

És a végére hagytam egy olyan különlegességet, mely semmihez sem hasonlítható. Az enyhén sós mogyoróvajas ízvilágot néhány amerikai csokoládéban kóstolhattunk először. Na ez az a kategória, amit valaki vagy nagyon szeret, vagy nem. Én természetesen rajongok érte, még a cukormentes diétát is hajlandó vagyok néha felrúgni egy ilyen finomság miatt. Na de most már erre is született megoldás, ugyanis a Peak Hungary elhozta nekünk ezt a finomságot, a Salty Nut desszertet cukormentes változatban. 

Köszönjük neki, ez igazán jó ötlet volt a részéről. Azoknak javaslom kipróbálni, akik szeretik az édes-sós ízvilágot, akik nyitnak az újdonságok fele, nem ragadtak le egy megszokott íz mellett. A sós részt ilyenkor úgy kell értelmezni, hogy nem érezhető ki külön, csupán kevésbé édes dologról van szó. Felhasznált édesítőszer: maltit. Beszerezheted a Peak Shopból. (108 g, 2990 Ft)

A képen szereplő másik desszert a Cocochocy kókuszos finomság,  még nem próbáltam, de nagyon izgalmasan hangzik. Pláne, hogy egyébként kókuszos desszertekből kicsi a választék az édesítőszerrel készített kategóriában.

 

*Köszönet az együttműködésért a cikkben említett márkáknak.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!