Recept Guru

Zila TortaForma technológiai bemutatón jártam

A minap meghívást kaptam a Zila Kávéház Krisztina Cukrászdába, a híres tortaforma technológiai bemutatójára. A programon Farkas Vilmos a cukrászda kreatív cukrászának előadása alapján még több információt tudtam meg a formáról és használatáról.

Mivel eddig még nem írtam róla, most röviden néhány információ magáról a formáról, amely a cukrászda tulajdonosának, Zila László mestercukrász találmánya, ez egy a világon egyedülálló tortaforma. Véleményem szerint óriási ötlet egy olyan tortaformát készíteni, amivel az alap tortában kis üregek vannak, ezáltal krémekkel, öntetekkel megtölthető.
Ezek után már csak a gazdája fantáziájára van bízva, hogy milyen kreatív csoda süteményeket, vagy éppen előételeket, főételeket alkot.

Vilmos hihetetlen profizmussal és humorral szórakoztatóan ismertette és készítette el nekünk az alábbi desszertet, Kékfrankos mámor, ez így még nektek se mond sokat, csak annyit árul el, hogy valami nagyon finom dologról van szó, vélhetően némi alkohollal.

A torta alapját a kétrétegű meggyes linzer lap közé töltött meggy képezi, míg a tetejére egy igazán különleges borhab kerül. A selymes ganache, amivel az egészet lezárta már csak hab a tortán, akarom mondani csoki! 🙂
Itt még mindig nincs vége, ugyanis tálaláskor a torta szelet közepén lévő üregekbe meggyes almatölteléket töltött.
A tészta gyúrása közben megtudtuk, hogy a jó linzertészta csak úgy készíthető, ha a hozzá használt vaj, vagy margarin hideg. A vajjal finomabb, omlósabb, míg a margarinnal kicsit lágyabb lesz. Én lemondok a lágyabb tésztáról, és az ízre szavazok, így biztos vajat használok majd amikor elkészítem itthon. Amennyiben gyúrás közben a kezünktől kicsit felmelegedett a vaj, inkább tegyük be a fagyasztóba egy kicsit, majd folytassuk a munkát vele.
Ezután jön a nyújtás, majd a fém karika formával a szokott módon megsütjük, kettőt is készítünk, hiszen a meggytöltelék két réteg tészta között van.
Mesterünk ganachet készít, ez kerül most a forma aljára, tehát a végén ez lesz a torta tetején. Aki nem tudja, annak elmesélem, hogy a ganache egy különleges csokikrém, lényegében csokoládéból és tejszínből áll. Használhatjuk a torta bevonásása is, mint ebben az esetben is a torta tetejét készítettük belőle. Jellegzetessége a normál csokimázhoz képest, hogy ez hidegen, dermedés után is puha marad, vagyis nem lesz ropogós a torta teteje, ezátlal szebben szelhető.

Vilmos a borhabhoz először borzselét készít, melyhez a bort zselatinnal keveri, majd hozzáadja a tejszínhabot és óvatosan keverve elkészül a lágy hab, melyet betölt a formába, majd fagyasztóba teszi 12 órára. Ez azért fontos, hogy a habos tölteléket szépen el lehessen választani a formáról.
Miután ez elkészült jöhet rá egy réteg tészta, a meggytöltelék, majd egy újabb réteg tészta.

A bemutató közben elfogyasztottuk az előételt, Sushi avokádóval és lazaccal – körítésként wasabi, gyömbér és szójaszósz. Természetesen ez is Zila formában készült, Zila Úr legújabb ötlete. Ez egy kisebb formában a 40 db-os háromszög alakú formában készült.Gratulálunk neki érte! Igazán remek volt.

Az előételt egy csodás főétel marhapofapörkölt burgonyakörítéssel követte. Bizonyára már ti is kitaláltátok, hogy a köret formája ezúttal is egy forma volt.

Az előadáson a recepteket is megkaptuk, így hamarosan én is elkészítem ezeket a finomságokat.

 

Tetszett ez a bejegyzés? Megköszönöm, ha megosztod. :)

A bejegyzés alatti cikkajánlót is érdemes megnézned, mert hasonló témákat találsz ott is.

Kövesd Recept Guru Facebook oldalamat, ahol még több érdekességet találsz, így biztosan nem maradsz majd le semmiről :) 

Instagram oldalamat pedig itt találod. 

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!